Randevu Planla

Çift ve Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Cinsel Danışmanlık, Nöropsikolojik Değerlendirme ve diğer psikolojik danışmanlık randevularınız için dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

İstanbul Uzman Psikolog Bilgilendirme Telefonu:
0551 186 42 41

E-Mail:
[email protected]

Gaziosmanpaşa Bireysel Danışmanlık- Uzman Psikolog Özge Akçay

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Bireysel Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Gaziosmanpaşa Bireysel Terapi Danışmanlık

Bireysel  Psikolojik Danışmanlık, kişinin kendisini tanıması,  yaşadığı duygusal sorunların üstesinden gelebilmesi, hayatında karar alabilmesi, değişim veya herhangi bir konuda danışma isteği ile başlayan psikolojik yardım sürecidir.  Bireysel danışmanlıkta  süreç kişinin ihtiyacına göre belirlenir.  Seanslarda hedef kişinin olaylara yeni bir pencereden bakarak sorunlarla baş etme kapasitesini geliştirmektir.

Danışmanlık seanslarında psikolog ile danışan arasında işbirliği ve uyuma dayalı kişiye özel güven ve gizlilik temelli bir ilişki kurulur. Psikoloğun kendisini anlatacaklarından dolayı yargılamayacağını, eleştirmeyeceğini bilmenin vermiş olduğu rahatlıkla belki de danışan kendisiyle ilgili birçok şeyi ilk defa anlatır ve kendisini daha iyi keşfetme fırsatı yakalar.

İyi bir sosyal desteğe sahip olmak,  her zaman hayatımızda koruyucu değildir. Bireysel danışmanlık kendiniz için bir alandır. Kendi ruhunuz için bir nevi masajdır. Kişi bireysel danışmanlık ile değerli olduğunu, anlaşıldığını, saygı duyulduğunu hissettiği bir ilişki içerisinde olmanın vermiş olduğu hazla kendisini daha iyi hissedecek ve danışmanlık sürecinde deneyimlediği ilişkiyle etrafındaki kişilerle de daha iyi ilişkiler kurabilecektir.

Sıklıkla Görülen Başvuru Nedenleri

Depresyon
Travma
Kayıp - Yas
Sosyal Fobi
Fobiler
Takıntılar
Yeme Bozuklukları
Organik Kaynaklı Olmayan Bedensel Şikâyetler
Mobing
Kendini Tanıma
Duygusallık
Çaresizlik Hissi
Kronik Yorgunluk Hali
Kaygı Bozuklukları
Stres
Panik Atak - Panik Bozukluk
Özgüven Eksikliği
Öfke Kontrolü
Karar Verme Güçlüğü
Uyku Bozukluğu
İlişkilerde Zorlanma-Bağlanma Problemi- Uyum Zorlukları
Sorunların Üstesinden Gelememe
Cinsel Sorunlar
Yalnızlık ve Anlaşılmama Hissi
Huzursuzluk
İsteksizlik Hali ve Hayat Enerjisinin Düşmesi
Gaziosmanpaşa Bireysel Terapi

“Her dert derman ile gelir,
sen derde değil ardındaki dermana bak.”