Randevu Planla

  Çift ve Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Cinsel Danışmanlık, Nöropsikolojik Değerlendirme ve diğer psikolojik danışmanlık randevularınız için dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

  İstanbul Uzman Psikolog Bilgilendirme Telefonu:
  0551 186 42 41

  E-Mail:
  [email protected]

  Çift ve Aile Danışmanlığı - Uzman Psikolog Özge Akçay

  Çift ve Aile Danışmanlığı

  Çift ve Aile Danışmanlığı Nedir?

  Çift ve Aile Terapisi Gaziosmanpaşa

  Çift ve aile danışmanlığı. Her evlilik içerisinde veya aile fertleri arasında zaman zaman çatışmalar yaşanır. Bazen bu çatışmalar çiftler arasında veya aile üyeleri arasında kolay bir şekilde çözüme ulaşır. Bazen de çatışma çok fazla büyüyerek çiftler arasında ayrılık rüzgârlarının esmesine veya aile içerisindeki fertler arasında soğuk rüzgârların esmesine sebep olabilir. Çiftler ve aile üyeleri sorunlarını aralarında konuşup kendi fikirlerini yargılanmadan ifade edebildiği ve sorunların çözümüne yönelik ortak bir yol bulabiliyorlarsa danışmanlığa ihtiyaç duyulmuyor. Ancak çözüm için uğraş verilmesine rağmen, eşlerden en az biri duygularını açmak konusunda eşine güvenmiyorsa, sorunlar konuşulduğunda kendini daha yalnız ve çaresiz hissediyorsa, bağırma, aşağılama ve şiddet varsa, aldatma yaşanmasına rağmen bu konu konuşulamıyorsa, ilişki her geçen gün daha çatışmalı ya da daha uzak bir hal alıyorsa, bir çift terapistine ihtiyaç vardır.

  Çift ve aile danışmanlığında temel amaç çiftlerin kendileri ve birbirleri hakkında daha derin bir şekilde düşünmelerini sağlamak, aile fertleri ve çiftler arasında iletişimi güçlendirmek ve yaşanan çatışmaların çözülmesini sağlamaktır.

  Aile fertleri ve çiftler ile birlikte seans nasıl uygulanır?

  Aile fertleri ve çiftler seanslarda duygu ve düşüncelerini seans ortamında psikoloğun sağladığı güvenli ortam içerisinde birbirlerine ifade ederler. Çift ve evlilik danışmanlığının temel amacı, birlikte oluşturulan hedefler çerçevesinde yine birlikte çözümler geliştirmektir. Bireyler kendi duygu ve düşüncelerini seans sırasında ifade ettikçe bireyler arasında iletişimin güçlendiği, daha fazla birbirlerine empatik davrandığı ve yaşanan çatışmaya karşı daha yapıcı bir şekilde davranıldığı görülür.

  Psikoloğun Görevi

  Çift ve aile danışmanlığında psikoloğun görevi, her iki tarafı da dinleyerek duygu ve düşüncelerini doğru bir şekilde ifade etmelerine ve yaşadıkları problemlerin kaynağını görebilmelerine yardımcı olmaktır. Terapist çift ve aile danışmanlığına katılan çiftlere çoğunlukla kişisel hikâyeleri, ilişkileri ve ilişkilerinde yaşadıkları, problem olarak gördükleri olaylarla ilgili sorular sorarak problemli alanları tespit etmeye çalışır. Çift danışmanlığı, her iki eşe de eşit mesafede duran, ikisinin de ihtiyaçlarını ve zorluklarını görebilen bir terapist tarafından, sorunların ve çözüm yollarının konuşulabileceği güvenli bir ortam sağlar.

  Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık için yol gösterecek paylaşımlarımı Instagram profilimden takip edebilirsiniz.

  Çift ve Aile Danışmanlık için Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Eyüp ve çevresinde benimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

  Gaziosmanpaşa Çift ve Aile Danışmanlığı

  Çift ve aile danışmanlığında psikoloğun görevi,
  her iki tarafı da dinleyerek yaşadıkları problemlerin kaynağını görebilmelerine yardımcı olmaktır.

  Yaşam Önerilerimizi Okuyun

  Bir Psikoloğun Günlüğü