Randevu Planla

  Çift ve Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Cinsel Danışmanlık, Nöropsikolojik Değerlendirme ve diğer psikolojik danışmanlık randevularınız için dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

  İstanbul Uzman Psikolog Bilgilendirme Telefonu:
  0551 186 42 41

  E-Mail:
  [email protected]

  Gaziosmanpaşa Online Psikolojik Danışmanlık - Uzman Psikolog Özge Akçay

  Online Görüntülü Psikolojik Danışmanlık

  Online Psikolojik Danışmanlık Nedir?

  Psikolog ve danışanın aynı mekanda bulunamama durumunda gerçekleştirilen danışmanlık hizmetine online danışmanlık denir. İnternet ortamında  SKYPE görüntülü bağlantı aracılığıyla yapılan profesyonel psikolojik danışmanlık görüşmeleridir. Farklı ülke veya şehirlerde ikamet eden veya sağlık vb. sebeplerle yüz yüze danışmanlık hizmetinden faydalanamayan kişilere yöneliktir. 

  Online Danışmanlık Görüşmesinin Yapılacağı Ortamı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

  Online danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler,  yalnız ve görüşme esnasında rahatsız edilmeyecekleri sessiz, dikkati dağıtacak herhangi bir şeyin olmayacağı bir yer olmalıdır. 

  Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi online danışmanlıkta da gizlilik ve mahremiyet sağlanmaktadır. 

  Online danışmanlık sürecinde seansların kalitesi ve kesinti yaşamama adına internet bağlantısının güçlü olmasına dikkat edilmelidir.

  Görüşmenin bölünmemesi amacıyla görüşme esnasında odaya girip çıkan insan olmamasına yönelik önlemler alınmalıdır.

  Cep telefonunun tamamen kapalı veya sessize alınmış uzak bir yerde tutulması gerekmektedir. 

  Seans Süresi ve Ücreti

  Seansların süreleri ve ücretleri yüz yüze terapiyle aynıdır. Seans saatinde hazır bulunmak ve seans başlamadan önce seans ücretinin uzmanın hesabına yatırılması gerekmektedir. 

  Online Danışmanlık görüşmeleri merkezimizde gerçekleşen diğer görüşmelerle aynı standartlarda uygulanmakta olup görüşme süresi 50 dakika ile sınırlıdır. Görüşmeler, haftada bir kere yapılmaktadır. Görüşmeler süresince başlangıçta belirlenen hedefler ve danışanın ilerlemesi ile paralel olarak görüşme sıklığı 15 günde bire, daha sonra ayda bire indirilebilir.

  Online Danışmanlık Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  Randevu saatinden en az 24 saat öncesinden seans iptali veya değişikliği yapılır. 

  Başvuruda bulunan kişi ile ilk 2 görüşme değerlendirme görüşmesi olup bu görüşmelerin sonrasında online devam etmenin uygun olup olmadığına karar verilir; gerekirse yüz yüze bir desteğe yönlendirilir. 

  Son olarak danışanların yüz yüze danışmanlık hizmeti alma imkanları varsa danışmanlık hizmetinin yüz yüze alınması önerilmektedir. Ancak bulunan bölgede bir uzmanın olmaması, kişilerin çalışma saatlerinin yoğunluğu, sağlık vb. sebeplerle evden dışarı çıkamama gibi durumlarda online seans sizin için faydalı olacaktır. 

  Uzman psikolog Özge AKÇAY  Online Seans vermektedir… 

  Bilgi İçin; 0551 186 42 41 numarasından arayabilir veya [email protected]  adresine mail yollayabilirsiniz. 

  Gaziosmanpaşa Online Psikolojik Danışmanlık

  “Her dert derman ile gelir,
  sen derde değil ardındaki dermana bak.”